filizlendirme

Filizlendirilmiş Tarifler

İster mucize isterse de süper besin …nasıl isterseniz adlandırın ama filizlendirilmiş  besinler bir harika …

Hem tadı çok ama çok lezzetli, hem kalorisi düşük hem de besin değeri çok yüksek işte tam da bu yüzden filizlendirlmiş besinler süper besinler arasında bence 1. sırada olmalı…

 

Hadi bakalım bu kadar filizlendirmiş yiyecekle neler hazırlanır onları yazalım mı?

1. Filizli salata: Yeşil mercimek, soya, fasulye ve nohut gibi filizli baklagilleri kullanarak lezzetli bir salata yapabilirsiniz. Filizleri yıkayın ve süzün, ardından doğranmış marul, domates, salatalık ve baharatlarla karıştırın. Üzerine zeytinyağı ve limon suyu ile sos yapabilirsiniz.
2. Filizli sandviç: Tam buğday ekmeği, hindi göğsü veya ızgara tavuk, avokado, domates ve filizlerle bir sandviç yapabilirsiniz. Filizleri, sandviçin içinde kullanılan diğer malzemelerle birleştirerek farklı tatlar elde edebilirsiniz.
3. Filizli humus: Nohut, sarımsak, limon suyu, tahin ve filizleri bir blenderda karıştırarak humus yapabilirsiniz. Filizleri, humusun lezzetini artırırken, besin değerini de arttırır. Yanında havuç, kraker veya istediğiniz sebzeyi batırarak afiyetle yiyebilirsiniz.
4. Filizli makarna salatası: Kırmızı soğan, yeşil biber, domates, zeytinyağı ve filizli baklagillerle makarna salatası yapabilirsiniz. Filizleri, salatanın içinde kullanılan diğer malzemelerle birleştirerek farklı bir lezzet elde edebilirsiniz.
5. Filizli omlet: Filizli baklagilleri, kabak, soğan ve diğer sebzelerle karıştırarak omlet yapabilirsiniz. Filizler, omletin besin değerini artırırken, omlete ayrı bir lezzet katar.
6. Filizli çorba: Sebzeli çorba veya tarhana hatta domates çorbasına filizli baklagilleri de ekleyebilirsiniz. Filizler, çorbanın besin değerini artırırken, çorbanın tadına da ayrı bir lezzet katar. Aynı dereotu veya maydonoz gibi düşünün…

Filizlendirilmiş baklagiller neler olabilir?
yeşil mercimek, soya, nohut, fasulye, maş fasülyesi, börülce ve bezelye…

 

 

 

 

Yorum Yaz

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, ben Filiz Karaoğlu. Nasıl yardımcı olabilirim?