Sporsuz Diyet Olmaz!

“Yok yok, ben spor yapamam, sadece az yiyerek zayıflamak istiyorum!” diyenler; bu yazım size geliyor…

Neden ‘spor yapmak şart’ diyecek olursanız?

  • Spor ile desteklenen diyetle birlikte daha fazla kalori yakımı sağlanır.
  • Spor kas yapısının artmasını ve güçlenmesini sağlar.
  • Spor ile birlikte yapılan diyetler motivasyon artmasını sağlar.
  • Spor yaparken geleceğinize yatırım yapmış olursunuz. Yaşlandıkça vücudun kas gücü düşer, vücuttaki kas miktarı, dayanıklılığı ve esnekliği azalır. Spor yaparak, ileride karşılaşacağınız bu durumların ve hareketsizliğe karşı oluşabilecek kireçlenmenin önüne geçmiş olursunuz.

Özellikle şu günlerde pek çok kişinin önemli problemlerinden olan diz kapağı ağrıları, bel fıtığı ve boyun fıtığı, oturduğu yerden kalkmakta zorlanma hali gibi sorunlar, spor ve dengeli beslenme ile desteklendikçe önüne geçilmesi kolay hastalıklar haline gelir.

Ne zaman, nasıl ve nerede spor yapacağım?

İster evde, ister işte, isterseniz de işten eve dönerken…

Günlük hayatta yaptığınız her hareketi spora dönüştürerek, hareketlerinizi planlayarak ve sonrasında da bunu alışkanlık hale getirerek, sevdiklerinizle uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeniz mümkün.

Bu durumda oldukça ileri yaşlarda bile; anne, baba ve bazen nine ve dede olmak dahi hareket kabiliyetinizin daha fazla olmasından dolayı kolaylaşır. Çocuğunuzla daha çok oynamaya, onun enerjisine yetişmeye başlarsınız. Ancak spor yapmazsanız diğer insanlardan sürekli destek almaya ihtiyacınız olabilir.

Sevgi, emek fedakarlık… Peki siz çocuklarınıza ve ailenize ne kadar sağlıklı olduğunuzu göstererek onları mutlu edemez misiniz? Yoksa onlara sadece baklavalar, börekler yaparak hep birlikte yiyelim ve kilo mu alalım?

Her şey kararında… Yemek yemek kararında olduğu gibi spor da hayatımızın bir parçası olmak zorunda. Bunun kaçarı yok.

Unutmayın ki, eklem rahatsızlıklarında uygulanan fizik tedavi seanslarındaki amaç, hasarlı eklemleri ve kasları çalıştırıp güçlendirmektir. Peki biz bunu neden şimdiden yapmayalım?

Hepsinin zamanı var ama bence en önemlisi “DENGE

Dengeli beslenme,

Dengeli uyuma,

Dengeli spor,

Dengeli ve uyumlu bir hayatı getirir.

Daha fazla bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, ben Filiz Karaoğlu. Nasıl yardımcı olabilirim?