Çocuk obezitesine karşı kahvaltı

Kahvaltı yapan çocuklar güne daha zinde başladığı gibi gün içinde daha enerjik olmaktadırlar.

Yapılan araştırmalarda günlük kahvaltı yaparak okula giden çocukların kilolarını kontrol etmeleri daha kolay olur. Çünkü kahvaltıyla birlikte alınan kalori yani enerji miktarı daha sağlıklı ve daha dengeli bir gün geçirmesini sağlar.

Kahvaltı vakit kaybı değildir

Kahvaltı yapan çocukta obezite görülme oranı diğer çocuklara göre çok daha düşüktür.

Obeziteye karşı kahvaltı

Kahvaltı kraldır

Kahvaltısız güne başlanamaz

Kahvaltı dengedir

Dünyanın en güzel kahvaltı menüsü Türkiyededir.

Hiç vaktiniz yoksa en azından üstünüzü giyerken haşlanmaya bıraktığınız yumurta ve 2 ceviz kahvaltı için hem protein hem omega 3 hemde dengeli bir kahvaltıdır.

Protein – Birçok sabah yemek eksik bir bileşen – Çocukların güçlü gitmek ve öğle yemeği kadar odaklanmış kalmasına yardımcı olur. Protein seçenekleri ile yağsız olanlardan seçin. Tam buğday unundan yapılmış 2 dilim ekmekle yapılmış bir tost. Tam tahıllı gevrek veya süt biraz fındıkta güzel bir kahvaltı örneğidir.

ekstra bir beslenme yumurta ile birlikte hem çocuk bedenlerini ve beyinlerini enerji için besin açısından zengin kepekli tahıllar ekleyin.

Kahvaltı çocuklar optimum sağlık için ihtiyaç meyve ve sebze tadını çıkarmak için mükemmel bir zaman. Tek başına ya da tahıl taze mevsim meyveleri deneyin yoğurt dondurulmuş meyve ekleyin, ya da bir omlet halinde doğranmış sebzeleri atmak.

Ne olursa olsun sabah kahvaltısı yapmak rutininiz olsun.

Yorum Yaz

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, ben Filiz Karaoğlu. Nasıl yardımcı olabilirim?