Kilo Vermenin Püf Noktası

 

MOTİVASYON

Kilo vermek istiyorsanız kendinize sormanız gereken en önemli soru şudur: Neden kilo vermek istiyorsunuz? Ancak bu sorunun cevabını aldığınızda kilo vermek için nedeni bilir ve motive olabilirsiniz.

Tamam tamam, gerçekten biliyorum herkes nasıl kilo verilebileceğini bildiğini düşünür. AZ YE ve HAREKET et! İste hepsi bu. Bunu bildikten sonra neden kilo veremeyelim ki?

Ama şu anda bu yazıyı hala okuyorsanız, demek ki kilo vermek sandığımız kadar kolay değil.

Belki de gerçekten kilo vermek için gerekli nedeni hala bulamadınız.

Neyi yiyip neyi yememeniz gerektiğini bilmek gerçekten çok önemlidir. Ama tek başına yeterli olmuyor. Nedenini bilmeden verilmeye çalışılan kilolar ya geri alınır ya da diyet yarıda bırakılır. Peki nasıl başlamalıyız? Nasıl motive olmayı başarabiliriz?

Önce kendinize sorun neden kilo vermek istiyorum? Sağlık, görüntü, daha fazla enerjik olmak, yaza hazırlanmak… Neyse sizin için önemli olanları bir liste yapın ve detaylarını açıklayın.

Belki geceleri horluyorsunuz ve eşiniz bundan rahatsızlık duyuyor, belki tansiyonunuz yüksek veya tip 2 diyabet hastasınız… Sizin için beslenmek sağlığınız için önemli veya daha sağlıklı yaşlanmak istiyorsunuz… Nedeninizi açık açık yazın.

Listenizi telefonunuza kaydedin ve hatta ses kaydına alın. Motivasyonunuzu her kaybediyor gibi olduğunuzda açıp okuyun veya ses kaydını dinleyin. O zaman diyete geri dönmeniz için tekrar motive olmanızı sağlarsınız.

Daha fazla bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, ben Filiz Karaoğlu. Nasıl yardımcı olabilirim?