Zayıflarken Motive Olmanın Yolları

Biliyorum gerçekten biliyorum zayıflarken aniden belli bir kiloda takılıp kalıyorsunuz ve ne yaparsanız yapın o kilonun altına inemiyorsunuz.

Aniden tatlı krizleriniz tutuyor özelliklede kadınların özel günlerinde.

Yada gerçekten bu kadar karbonhidratlı yiyeceklerden bizim gibi karbonhidrat ağırlı beslenen ve o güzelim pastane ürünleri olan bir ülke vatandaşları için.

Biliyorum gerçekten ama gerçekten biliyorum.  ZOR!

Tekrar diyetinize dönmek ve motivasyonuzu tekrar geri kazanabilmeniz için. Çözüm ne mi?

 

İlk Adım

Amerikada yapılan araştırmalarda kendini düzenli olarak tartan insanların diğerlerine göre istedikleri kiloda olduklarını tespit etmiştir.

 Sizde tartıya çıkmaktan korkmayın haftada 1-2 kere aç karnına önce tartılın.

Devam edin

Düzenli olarak kilo vermek kolay olmasa da devam etmenin yollarından bir kaçı;

Düzenli egzersiz yapmak, günlük olarak yediklerini yazmak, düzenli olarak kahvaltı yapmak ve yenilen yiyeceklerinin miktarını kontrol etmekten geçer. Bunları yaparsanız eğer yediklerinizin kalori miktarını hesaplamanıza gerek kalmayacak.

Problemlerinizi çözmeye çalışın

Her konuda olduğu gibi zayıflama konusunda da plan yapmak çok önemli.

  • Ne zaman alışverişe gideceğinizi
  • Neler alacağınızı ve neden alacağınızı
  • Haftalık yemek listenizi
  • Ne zaman egzersiz yapacağınızı

Planlayın!

Biliyorum ilk başlarda çok iş gibi görünse de, siz bunları okurken bunlara ayıracak vaktim yokta deseniz ; Ilk 2 haftadan sonra herşey yavaş yavaş düzene girer ve hayatınıza büyük bir kolaylık getirmiş olursuz.

Kendinizle Konuşun

Yapılan araştırmalarda zayıflamayı başaran ve istediği kiloyu koruyan insanların çoğunun genelde pozitif düşünceleri olduğu ve zayıflayacağına inan insanlar olduğunu ortaya koymuştur.

Yediğinizi besinlerden sıkıldınız mı değiştirin, yaptığınız egzersiz sevmiyor musunuz başka bir çeşit bulun. Ama mutlaka olumlu olun ve kendimize inanın.

İşte bu yüzden benimde beslenme koçluğu programım da danışamlarımla birebir  ilgilenme fırsatı bulmayı amaçladım.

Yedikleri her öğünde hem fotoğraflı hemde telefon hemde bir çok iletişim araçlarıyla yanlarında olmayı sağlıyorum. İnanıyorum ki sadece bir kaç ay içinde danışanlarım farkı anladıklarında daha fazla kilo verip sağlıklarına kavuşmak için içlerinde bulamadıkları motivasyonu tekrar kazanacaklar.

Saygılar.

Yorum Yaz

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, ben Filiz Karaoğlu. Nasıl yardımcı olabilirim?