Vücudunu Sevmek için 6 Tane Ipucu Ne Olabilir?

Aynada gördüğünüz görüntünüzü beğenmiyor musunuz? 

O zaman ne yapabiliriz bir bakalım. 

Eğer sende aynaya bakıp, hala kendini başkaları ile karşılaştırıyor sonra akıl sağlığını bozuyorsan belli standartlara girmek için, işte  bu yazım tam sana göre. Neden kendi vücudunu sevmelisin!

Herşeye rağmen kendi bedenini sevmen için ip uçları istiyor musun?

Hemen başlayalım…

  1. Unutma sen sadece vücudun şeklinden ibaret değilsin. Önce güçlü olduğun noktalarını yazmaya başlayalım mı? Hemen kağıt kalemi al ve yaz. Ben güçlüyüm çünkü.. ben iyiyim çünkü… insanım çünkü..kendine güven ..yazdıklarını banyo aynasına yapıştır.
  2. Kimleri örnek alıyorsan isimlerini yaz. Özellikle de ailenden kimleri beğeniyorsan onların iyi olan karakteristik özelliklerini yaz ve unutma sende genetik olarak u özeliklerinden mutlaka birazı vardır 🙂 bu seni motive etmeli. 
  3. Hemen günlük bir spor programına başlayalım mı? Unutma,  hareket etmeden yediğin enerjiyi harcamadan hayatını günlük işlerle doldurman imkansız. Hemen kolları sıva ve kendine bir spor eğitmeni tut en az bir kaç ay onunla çalış ( unutma bu bir bikini veya short almaktan daha önemli eskilerinle idare et 🙁 ve yapabileceklerini sevebileceğin egzersiz çeşitlerini onunla belirle. 
  4. Vücuduna şükret. Sana sunduklarına sağlığına ve sağlıklı ve düzgün beslendiğine ve düzenli dinlendiğin ve hareket kabiletlerine şükret. Kendine yerine getirebileceğin hedefler koy. Unutma normal şartlarda haftada en fazla verebileceğin kilo 1-1.5 kilo olabilir. 
  5. Kendine öyle arkadaşlar bul ki konuştukları sadece görünüşleri olmasın ve kültürel aktivitelere katılın ve konsantrasyonun görüşün değil hayat olsun. 
  6. Unutma. Genetik yapımız ve sağlığımızın bir kısmı ailemizden bize kalan armağan. Bu armağına çok iyi bakmak ve hor kullanmamak her zaman en iyisini yapmaya çalışmak ve bunun yanında kendimizi kabullenmek gerekir.

Unutma hayat akıp geçiyor. Öğrenebileceğiz hala çok şey var her ne yaşta olursak olalım. Özellikle de bizim gibi ülkelerde hala gönüllerin yaptığı işler ve kuruluşlarda çalışanlar çok az.  Mesela hemen bir çocuk esirgeme kurumunda yardıma veya barınağa veya çevre örgütlerine yazılıp bir çok iş yapabilirsin. 

Sağlıcakla kal. 

Yorum Yaz

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, ben Filiz Karaoğlu. Nasıl yardımcı olabilirim?